piątek, 16 stycznia 2015

Mieszkanie na sprzedaż od zaraz - Etap Drugi

Wybór mieszkania.

Jakie były moje rzeczywiste potrzeby i jakie będą one za kilka lat? Cóż, zależy co jest naszym priorytetem. Czy zależy nam na ładnej i spokojnej okolicy, na lokalizacji czy kwestią decydującą jest cena. Przewidujemy dodatkowych lokatorów w przyszłości? 

Miauczysław i ja chcieliśmy mieszkać w spokojnej okolicy. Chcieliśmy nowe mieszkanie Wrocław sprzedaż – na nowym osiedlu, bez otoczenia starych kamienic, spalin i hałasu. Chcieliśmy spędzać czas przyjemnie i budzić się wyspanymi. Marzyliśmy o spędzaniu swoich leniwych porankówbez zbędnego pośpiechu. Poza tym chcieliśmy zrezygnować z wątpliwej przyjemności posiadania sąsiadów z tak zwanego marginesu społecznego z całym wachlarzem uzależnień. Marnowania czasu na posprzątanie tej kuwety chciałam sobie oszczędzić. Psychicznie chciałam po prostu odpocząć - być zrelaksowaną i wypoczęta. 

Jak wybrać mieszkanie?Własne mieszkanie to poczucie bezpieczeństwa i pewność. Nie traktujmy jednak zakupu mieszkania jako inwestycji – raczej, jako lokatę kapitału. Bardzo ważną kwestią jest podjęcie decyzji czy chcemy korzystać z rynku wtórnego czy pierwotnego. 
Wybór tego typu nie jest łatwy. 
Wiąże się to oczywiście ze środkami jakimi dysponujemy oraz podstawową pytaniem o czas, aby zająć się poszukiwaniem odpowiedniego lokum na własną rękę. Jeśli nie znamy regionu miasta w którym zamierzamy kupić mieszkanie, dobrze byłoby się zorientować, co to za dzielnica. Dobrze jest w konkretne miejsce przyjechać na wybrane miejsce w godzinach szczytu – po to, by zorientować się ile zajmuje dojazd w konkretne miejsce. Przed pojęciem decyzji o zakupie dobrze jest porozmawiać z mieszkańcami dzielnicy o tym, jak się żyje w konkretnym miejscu. Jeśli kupujemy mieszkanie z rynku wtórego dobrze jest rozważyć nakład środków finansowych, które  będziemy musieli wyłożyć na remont mieszkania. 

Kiedy poznamy już  swoją zdolność kredytową, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

WIELKOŚĆ MIESZKANIA – jego przeznaczenie jest bardzo istotną kwestią. Kupujemy mieszkanie dla singla, pary, seniorów, ludzi z małymi dziećmi? Pamiętajmy, że mieszkania które nie są położone w centrum są zazwyczaj tańsze do tych w centrum. Może warto byłoby poświęcić trochę czasu na dojazd na rzecz większego lokum?
CEL KUPNA – chcemy zakupić nieruchomość pod inwestycje czy może w celach mieszkalnych? 
STYL ŻYCIA – jak żyjemy? Jakie mamy potrzeby? Czy potrzebujemy wyjść do kina, teatru, pubu czy wolimy jednak wypoczywać w ciszy? 


Wybór mieszkania to jedna z poważniejszych decyzji w naszym życiu – nie demonizujmy jednak, mieszkanie to rzecz nabyta – zawsze, w razie konieczności można je odsprzedać i dokonać zakupu nowego lokum.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz